فروش فوق العاده زمستانه آجی کیدز

0

مهمترین نکات در انتخاب لباس کودک

مهمترین نکات در انتخاب لباس کودک
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/11/15 0 نظر

انتخاب لباس برای کودکان به دلیل رنگهای متنوع و شاد و زرق و برق های فراوان کار دشواری به نظر میرسد. حتی ممکن است از نظر شما لباسی که خریده اید بسیار مناسب و زیبا باشد، اما کودکتان علاقه ای به آن نشان نمیدهد و تمایلی برای پوشیدن آن ندارد. نگران نباشید.

اگر شما هم مادر یک یا چند کودک باشید، حتما با مشکل انتخاب لباس برای کودک مواجه شده اید. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که لباسی برای کودک دلبندتان تهیه کرده اید اما بعد متوجه شدید که در انتخاب لباس اشتباه کردید و این لباسی نیست که قصد خرید آن را داشته اید.

انتخاب لباس برای کودکان به دلیل رنگهای متنوع و شاد و زرق و برق های فراوان کار دشواری به نظر میرسد. حتی ممکن است از نظر شما لباسی که خریده اید بسیار مناسب و زیبا باشد، اما کودکتان علاقه ای به آن نشان نمیدهد و تمایلی برای پوشیدن آن ندارد. نگران نباشید. ما سعی میکنیم در این مقاله به شما کمک کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

مدل و جنس لباس کودک

 

 

برای تهیه لباس کودک باید به نکات مهمی توجه کنید که به ترتیب زیر دسته بندی شده اند:

جنس لباس کودک


بر خلاف تصور بسیاری افراد که فقط به رنگ و ظاهر لباس اهمیت میدهند، جنس لباس مهمترین نکته در انتخاب لباس کودک است.

جنس لباس به چند دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است:


1-کودکان به دلیل سن کم و بی احتیاطی معمولا خیلی زود لباس خود را کثیف میکنند. بنابراین لباس کودک در معرض شستشوی مداوم قرار دارد. اگر در انتخاب جنس لباس دقت نکنید پس چند بار شستشو، لباس کودک شکل ظاهری بدی پیدا می کند و حس بدی به شما خواهد داد.


2-پوست بدن کودکان نسبت به بزرگترها بسیار حساس تر است. بنابراین اگر جنس لباس کودک به قدر کافی نرم و لطیف نباشد، کودک در آن احساس راحتی نمیکند و از پوشیدن آن سر باز میزند. پس اگر کودکتان از لباسی که ظاهر بسیار زیبایی دارد خوشش نمی آید، ممکن است اشکال در جنس لباس باشد.


3-بعضی لباسها در ظاهر جنس لطیف و سبکی دارند اما در واقع ممکن است از مواد پلاستیکی ساخته شده باشند. بنابراین پس از مدتی استفاده، کودک دچار خارش یا سوختگی بر اثر تعریق میگردد. در حالیکه اگر جنس لباس مناسب بود، با ساعتها بازی و تعریق، کودک دچار سوختگی نمیشد.

 

در انتخاب مدل لباس کودک به طرح دکمه ها و زیپ هم توجه کنید.

 

 

مدل لباس کودک

نکته مهم بعدی در انتخاب لباس کودک، مدل آن است. به خاطر داشته باشید کودکان در اکثر ساعات در حال فعالیت و بازی هستند پس از خرید مدلهای دست و پاگیر و زرق و برق دار جدا خودداری کنید. برای کودک خود لباسی انتخاب کنید که بتواند به راحتی بدود و بنشیند. 


این موضوع در مورد نوزادان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لباس های ریش ریش و پولک دار برای نوزادان نه تنها مناسب نیست بلکه ممکن است خطرناک هم باشد.

 

 

رنگ لباس کودک

 

 

رنگ لباس کودک

در انتخاب لباس کودک، از رنگهای متنوع و شاد استفاده کنید و ترجیحا به سلیقه کودک در انتخاب رنگ لباس احترام بگذارید. لباس کودک خود را محدود به چند رنگ خاص نکنید. اجازه دهید کودک در دنیای رنگارنگ لباسها شاد زیستن را تجربه کند. 

 

سایز لباس کودک

برای خرید لباس کودک به سایز درج شده بر روی لباس اکتفا نکنید. لباسها در تولیدی های مختلف تولید می شوند و ممکن است از نظر قواره با هم متفاوت باشند. همچنین به سنین درج شده بر روی لباس توجه نکنید. کودکان در سنین مشابه، قد وزن متفاوتی دارند.

ممکن است کودک شما 4 ساله باشد اما لباس کودکان 6 ساله برایش مناسب تر باشد و یا برعکس. برای کودکان ریز نقش نیز لباسهای سنین پایین تر را تهیه کنید. بنابراین بهتر است ملاک خرید لباس کودک، اندازه گیری دقیق شما از کودک دلبندتان باشد.

 

 

سایز لباس کودک

 

 

قیمت لباس کودک

یکی دیگر از نکات مهم در خرید لباس کودک، توجه به قیمت آن میباشد. کودکان به دلیل رشد سریع و بازیگوشی، بیشتر از بزرگترها به تهیه لباس نیاز دارند. بنابراین تهیه لباس با قیمت مناسب یکی از دغدغه های اصلی والدین است.

به یا داشته باشید اگر گرانترین لباس موجود را هم برای کودکتان تهیه کنید، در آینده ای بسیار نزدیک لباس برای کودک کوچک میشود و ناچار به تهیه لباس جدیدی خواهید بود. پس در هنگام خرید به قیمت لباس کودک توجه کنید. 

 

البته تهیه لباس برای نوزادان و کودکان کمی باهم متفاوت است. در مقاله های دیگر به این موضوع خواهیم پرداخت.

شاد و تندرست باشید
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

جدیدترین مقالات

whatsapp